Eko inspiracje z Antalis

Rusza cykl warsztatów GO GREEN with Antalis, których współorganizatorem jest BE.NAVIGATOR

Eko-odpowiedzialność jest ważna. Zakładamy, że zdecydowana większość społeczeństwa o tym wie. Raporty społeczne podkreślają jak ważnym elementem wdrażania strategii CSR w organizacji jest dbałość o środowisko. Badania wskazują, że konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na to jaki wpływ wywierają na otoczenie. Dlaczego więc temat niszczenia środowiska wciąż powraca? W jaki sposób przekuć świadomość ekologiczną na angażujący i długofalowy projekt? Jak kaskadować odpowiedzialność za środowisko na każdym szczeblu organizacji? 

Odpowiedzi na powyższe pytania będą poszukiwali uczestnicy warsztatów „Go Green With Antalis” organizowanych przez firmę Antalis we współpracy z platformą BE.NAVIGATOR. Projekt zakłada cykl praktycznych 3 spotkań poświęconych eko-odpowiedzialności w biznesie i różnych jej aspektów. Motywem przewodnim spotkań „Go Green with Antalis” będą wybrane Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ:

Spotkanie I. Cel 12 Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja: narzędzia, metody oraz projekty usprawniające proces produkcyjny i łańcuch dostaw w przedsiębiorstwie 

Spotkanie II. Cel 15 Życie na lądzie: poszukiwanie rozwiązań i sposobów komunikacji projektów, które zmieniają dotychczasowy sposób oddziaływania przedsiębiorstwa na środowisko

Spotkanie III. Cel 17 Partnerstwa na rzecz celów:  tworzenie projektów, których rezultatem jest połączenie kilku specyficznych przedsiębiorstw/organizacji, (na co dzień niewspółpracujących ze sobą) w koalicję na rzecz środowiska rzecz ochrony środowiska

Na każdym ze spotkań uczestnicy otrzymują skumulowaną dawkę praktycznych porad dot. działań CSR z zakresu ochrony środowiska. Jednym z elementów wydarzenia są wykłady inspiracyjne gości specjalnych dotyczące inicjatyw ekologicznych w firmach. Dodatkowo uczestnicy wezmą udział w warsztatach codesign, których celem jest wspólne wypracowanie efektywnych inicjatyw ekologicznych gotowych do wdrożenia w firmach.

Wszystkie wątki poruszane na spotkaniach będą kontynuowane na blogosferze BE.NAVIGATOR w specjalnej szufladzie tematycznie (blogu)  EKOODPOWIEDZIALNI pod patronatem Antalis.

Do udziału w warsztatach organizatorzy zaprosili firmy będące liderami wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju w Polsce.

-----------------------------------
Dowiedz się więcej o firmie ANTALIS: TUTAJ

ANTALIS

Wiodący w Europie dystrybutor papieru, systemów opakowaniowych oraz tworzyw sztucznych służących do komunikacji wizualnej. Antalis jest świadomy swojego udziału w ochronę środowiska. w blogosferze opisuje, w jaki sposób strategia zrównoważonego rozwoju firmy to odzwierciedla.