Jak wkluczać z głową?

Wyobrażacie sobie Państwo osobę niewidomą na tzw. open-spac’ie? Nie, nie jako jednorazowe wydarzenie, ale codziennie przychodzącą do pracy. Czy takiej osobie w ogóle powiecie „do zobaczenia jutro”?

Albo: wyobraźcie sobie reakcję „ochrony” dużego biurowca jeśli kandydat przyjdzie na rozmowę kwalifikacjyną z psem przewodnikiem... i trzeba go będzie (z tym psem) wpuścić na któreś tam piętro. Chwilę po tym jak zaczęliśmy program pilotażowy zatrudniania osób niewidomych w firmie okazało się, że odpowiedzi na te akurat pytania są najłatwiejsze.
 
Zapraszam (y) do wysłuchania audycji o programie zatrudniania osób niepełnosprawnych w Capgemini.
 
Jednocześnie z przyjemnością ogłaszamy:
W grudniu znów przełamujemy bariery. Od 9 do 12 grudnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki wystawiamy spektakl charytatywny „Historia pewnego przedmiotu”, którego czwartkowa edycja będzie rozszerzona o audiodeskrypcję dla osób z niepełnosprawnością wzroku, a zysk ze sprzedaży biletów przeznaczamy na wsparcie Fundacji MOFFIN. Bilety. CR Navigator objął patronat nad wydarzeniem.

Karolina Długosz

Manager CSR

Manager CSR w Capgemini Polska Sp. z o.o. – firmy świadczącej usługi dla biznesu, jednego z największych pracodawców w Małopolsce. Od ponad roku wraz z Fundacją Menedżerowie Jutra MOFFIN realizuje w firmie program Win with Capgemini, którego podstawą jest przekonanie obu partnerów, że autentyczne włączenie osób niepełnosprawnych do zespołów pracowniczych jest potrzebne i pracodawcom i społeczeństwu. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i studiów podyplomowych na Collegium Civitas. Doświadczenie zdobywała najpierw w NGO, potem w biznesie. Wierzy, że zaangażowanie w inicjatywy społeczne budzi - tak ważne w życiu - poczucie sprawczości.