Przegląd "Praktycy o Różnorodności"

Znamy już laureatów Przeglądu „Praktycy o Różnorodności", który już po raz drugi  towarzyszył Kongresowi Różnorodności. 

Celem przeglądu jest promowanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania różnorodnością i popularyzacja najlepszych praktyk z tego zakresu, zaobserwowanych w Polsce.

Przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych czy mediów, mogli podzielić się doświadczeniami i pomysłami na różnorodność w swoich organizacjach, opowiedzieć o towarzyszących im wyzwaniach, a także pochwalić się efektami swoich działań.

Praktyki zostały zaprezentowane podczas IV Kongresu Różnorodności (nagrania video wkrótce!), a ich opisy zostaną opublikowane na platformie BE.NAVIGATOR.

Wyróżnione praktyki, prezentujące ciekawe i systemowe rozwiązania wdrażania i rozwoju różnorodności w organizacjach to:
 
EY Polska– Own your own Career
Dentsu Aegis Network Polska – Działania prorodzinne
Volkswagen Motor Polska - Akcja Respekt
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ – W drodze do niezależności,
Roche Polska - Różnorodność daje siłę


Laureaci i Jury Przeglądu "Praktycy o Różnorodności" od lewej: Paweł Niziński (BETTER), Marzena Strzelczak (Forum Odpowiedzialności Biznesu), Alan Zimoląg i Agnieszka Stefanko (Volkswagen Motor Polska), Maciej Wiatrowski i Zuzanna Janaszek-Maciaszek (Fundacja Podaj Dalej), Jadwiga Jadziewicz (Dentsu Aegis Network Polska), Agnieszka Maciejewska (EY Polska), Aleksandra Ossowska-Owczarczyk (Roche Polska), Dorota Strosznajder (Henkel Polska).
 
 
Do wzięcia udziału w I edycji Przeglądu "Praktycy o Różnorodności" zaprosiliśmy przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, które mogą pochwalić się ciekawymi inicjatywami z zakresu zarządzania różnorodnością. Zgłoszenia trwały od 10 sierpnia do 23 września.

Otrzymaliśmy opisy różnorodnych inicjatyw, wśród których znajdują się przykłady innowacyjnych oraz zaangażowanych organizacji, które na co dzień wdrażają ideę zarządzania różnorodnością. Jesteśmy pewni, że uczestnicy III Kongresu Różnorodności będą mieli możliwość poznać inspirujące przykłady rozwiązań, w których proces zarządzania liderami i zarządzania różnorodnością mają wspólny mianownik.

Laureaci przeglądu zostali wyłonieni w drodze oceny jury I edycji Przeglądu: Marzeny Strzelczak, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prof. Janiny Filek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Pawła Nizińskiego, wydawcy BE.NAVIGATOR.
 

 
Zobacz laureatów I edycji przeglądu, którzy wystąpili podczas III Kongresu Różnorodności (kolejność alfabetyczna):
  • Capgemini „Win with Capgemini” - zobacz VIDEO
  • Kids Code Fun "Very Senior Developers" - zobacz VIDEO
  • Orange Polska "Zdrowie na TAK" - zobacz VIDEO
  • SITECH „Programy Rozwoju Kompetencji" - zobacz VIDEO
  • Skanska "Budownictwo dostępne" - zobacz VIDEO
  • Spółdzielnia Socjalna Dalba „Pojąć Głębię" - zobacz VIDEO